Tauragės rajono mokytojai ir švietimo pagalbos specialistai dalyvavo dienos stovykloje „Truputį, Saiko“
Birželio 18-ąją Tauragės rajono mokytojai ir švietimo pagalbos specialistai dalyvavo dienos stovykloje „Truputį, Saiko“ skirtoje perdegimo prevencijai darbe. Stovykla vyko Rambyno regioninio parko Jankaus sodyboje.
Diena prasidėjo visai netikėtai. Ryte miesto aikštėje mokytojų laukė savanoriai „pavėžėjai“ su savo automobiliais. Niekas iš anksto nežinojo, kas juos veš ir apie ką kalbės. Kelionės metu gimė pokalbiai apie gyvenimą, apie tai, kas vargina ir kas džiugina, apie tai, kodėl tapome mokytojais. Tokia pradžia pati savaime tapo pirmąja patyrimine stovyklos veikla.
Sodyboje dalyviai kūrė savo asmenybės pristatymą iš surinktų augalų ir žolynų, ieškojo savęs per spalvas ir formas paveikslų sodų galerijoje. Nuoširdų ir jaukų santykį sukūrė psichologė ir perdegimo prevencijos ekspertė Ugnė Juodytė. Mokymų metu dalyviai mokėsi atpažinti perdegimo signalus, suprasti savo emocines ribas ir ieškoti būdų, kaip rūpintis savimi kasdien.
Vėliau Jankaus muziejaus edukacijos metu kiekvienas susikūrė savo asmeninę užrašinę, kuri keliavo kartu į patyriminę kelionę Rojaus taku. Veiklos pabaigoje kiekvienas dalyvis gavo dovaną – Ugnės Juodytės knygą „Perdegimo anatomija“.
Mokytojai kasdien dalina save kitiems, tačiau šią dieną jie leido sau tiesiog būti, sustoti, pasidžiaugti bendryste, pasisemti įkvėpimo ir pabūti kartu. Lai ši praleista diena tampa įkvėpimu stabtelti, apsižvalgyti, pajausti ir priimti sprendimą kokio vieno mužutėlio žingsnio dabar reikėtų link malonesnio ir gyvybingesnio gyvenimo.
Nuoširdžiai dėkojame savanoriams pavėžėjams Aušrinei Steputienei, Arūnui Vladičkai, Giedrei Terminienei, Aidai Marozienei ir Arūnui Aleksandravičiui bei Martyno Jankaus muziejaus administracijai ir darbuotojams už nuoširdų rūpinimąsi ir dalinimąsi. Taip pat dėkojame Vilmai Kybartienei už skirtą laiką jaukiai supakuojant knygas.
Veikla finansuota Tauragės rajono savivaldybės sveikatingumo programos projekto „Gyvenimo žemėlapis“ ir Tauragės švietimo centro lėšomis.
Malonių ir atgajos pilnų vasaros dienų linki Ramutė ir Jolanta















