Gabių vaikų ugdymo programa „Gifted“ startavo Tauragėje

By Atnaujinta: 2024-01-17Daily Views: 1Total Views: 53

VDU Švietimo akademijos  gabių vaikų ugdymo programa „Gifted“  – universiteto specialistų adaptuota tarptautinė Lietuvos-Izraelio gabių vaikų ugdymo programa. Ši  programa startavo Lietuvoje 2020 m. Ji vykdoma pagal tarptautiniu mastu pripažintą Izraelio gabių vaikų švietimo modelį, kurį sudaro ugdymo programos įvairaus amžiaus vaikams.

Tauragė yra trečias miestas Lietuvoje, į kurį atkeliavo ši tarptautinė Lietuvos ir Izraelio programa, atverianti vaikams puikias galimybes bei turinti daugiau kaip 30-ties metų patirtį.

Š. m. sausio 8 d. Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centre į Finansinio raštingumo modulį susirinko Tauragės ugdymo įstaigų šeštokai, kurie pagal specialią metodiką buvo atrinkti į gabių vaikų ugdymo programą. Susirinkusius mokinius pasveikino ,,Gifted” programos vadovė Lietuvoje Dileta Tindžiulienė. Patys mokiniai sakė, jog dar sunku suvokti, kad atsidūrę pirmajame programos modulyje, jie tapo universiteto nariais. Ir tai yra labai rimta.

Finansinio raštingumo modulio mokytojai, Jaunimo finansų akademijos įkūrėjai dr. Vincas Benevičius ir Dalia Kuzmickienė pažinti finansus moko per patyrimą, naudoja unikalias, tik šiems mokymams sukurtas asmenines priemones. Užsiėmimų metu vaikai patirs, ką reiškia gauti atlyginimą, mokėti mokesčius, įsigyti prekes ir paslaugas, vesti pajamų ir išlaidų apskaitą bei stebėti savo asmeninį finansinį augimą. Taip vaikai ugdysis atskaitingumą, atsakomybę, strateginį mąstymą ir racionalių sprendimų paieškas. Vaikams sudarytos galimybės perprasti pinigų valdymo dėsnius ir taip pažinti savo finansinės sėkmės formules.

Gabių vaikų ugdymo programa ,,Gifted“ Tauragėje startavo neatsitiktinai. 2023-ųjų metų rudenį Tauragės r. savivaldybė ir Vytauto Didžiojo universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Gabių vaikų ugdymo programa yra viena iš bendradarbiavimo sutarties gijų.

Dėkojame Tauragės rajono savivaldybei už dėmesį, prioritetą ir finansinę paramą  gabių vaikų atpažinimui ir papildomam jų ugdymui.

Daugiau informacijos apie programą rasite čia: https://gifted.vdu.lt/apie-mus/

Nuorodos

Palikti komentarą